«Діальний підхід у загальній середній освіті в реаліях сьогодення»-тренінг для керівників та заступників керівників закладів загальної середньої освіти Новояворівської ТГ
Керівники закладів освіти та заступники керівників Новояворівської міської ради взяли участь у тренінгу за програмою підвищення кваліфікації «Діальний підхід у загальній середній освіті в реаліях сьогодення».
Захід відбувся в межах Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та The LEGO Foundation щодо співпраці у сфері освіти.
Старша викладачка Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та тренерка Нової української школи #Ольга_Банах розпочала навчання вправою «Картка-візитка лідера закладу», де учасники поділилися «родзинками» своїх закладів, знайомилися один з одним та створювали атмосферу співпраці.
На тренінгу представили результати дослідження PISA-2022 та обговорили поняття «освітні розриви і втрати».
Учасники працювали над формуванням візії та цінностей своїх закладів, дискутували про те, яким чином їхні команди формують бачення розвитку, обирають напрямки руху та розробляють ціннісні орієнтири.
Трансформації в закладах освіти стають глибинними та динамічними завдяки активному залученню адміністрації не тільки до організаційних питань, але й до розуміння змін на рівні змісту, методик та практик. Це тдопомагає керівникам розуміти чому в класі чути «шум творчості», чому діти працюють на килимку замість парт або досліджують шкільне подвір'я під час уроку.
На тренінгу учасники виконували завдання для глибшого розуміння діяльнісного підходу, аналізували фрагменти уроків відповідно до його характеристик.
Діальний підхід визначено наскрізним у Державних стандартах початкової та базової середньої освіти, що забезпечує цілісність освітнього процесу та сприяє інтегрованому розвитку і навчання дітей. Цей підхід є основою реалізації ідей Нової української школи та відповідає на питання, як навчати дітей сьогодні.
Також керівникам представили дві програми — «Психосоціальна підтримка благополуччя дітей та педагогів: дієві інструменти і практики соціально-емоційного навчання» та СЕН «Зерна».
Учасники опрацювали концепцію «квітки благополуччя» та розробили план турботи про себе.
Професійне спілкування стало можливістю для обміну творчими ідеями, отримання підтримки, взаємного натхнення та мотивації до дії.
Директор ЦПРПП Новояворівської міської ради Іванна Абатурова та консультант Іванка Гринак висловили вдячність учасникам тренінгу та Ользі Банах за плідну співпрацю та результативність.